NutriDNA 
výživa - základ pevného zdraví!

Personalizované nutriční poradenství

V rámci své poradenské činnosti pracuji s výsledky genetických testů, které představují v nastavení změn životního stylu, výživy a prevence naprosto zásadní roli.

PROČ?

Protože každý jsme jedinečný. Každý z nás se narodil s jinou genetickou výbavou, a tedy i potřeby našeho organismu se budou lišit. Geny ovlivňují reakce našeho těla na různé složky potravy, aktivitu enzymů, metabolické pochody a přeměny v organismu, hladiny hormonů a jejich kolísání, odolnost vůči infekcím a patogenům, naše fyzické schopnosti a kognitivní funkce a tedy i celkovou kondici organismu.

Dobrou zprávou je, že můžeme většinu genů zapojených do procesů uvedených výše ovlivnit tzv. epigenetickými faktory, které dokáží dané geny vypínat a zapínat dle aktuálního nastavení a potřeb organismu.

Tedy naše chování, prostředí ve kterém žijeme, náš životní styl a to, co jíme, může vést k určitým změnám na úrovni DNA a ovlivnit způsob, jakým naše geny fungují. Na rozdíl od genetických změn mohou být epigenetické změny reverzibilní (vratné), nemění sekvenci DNA, ale mohou změnit to, jak naše tělo danou informaci (sekvenci) v DNA čte.

Na základě této skutečnosti tak můžete ovlivnit řadu oblastí ovlivňující Vaše celkové zdraví. Základním pilířem, u kterého bychom měli začít, je a vždy bude výživa, proto se na ni v rámci své praxe zaměřuji společně v kontextu celostního přístupu. Začít žít vědomě a pochopit, co Vaše tělo potřebuje, je cesta na celý život, někdy plná neúspěšných pokusů a omylů, ale díky analýze DNA budete nejen vědět, jaká cesta je PRO VÁS ta správná, ale také čemu byste se měli vyhnout a jaké faktory jsou pro Vás do určité míry rizikové.

Investujte do svého zdraví, buďte o krok napřed!

JAK PROBÍHÁ KONZULTACE

  • Během společné konzultace projdeme Vaše výsledky.

  • Vysvětlím Vám jednotlivé oblasti, které byly v rámci DNA testu analyzovány.

  • Zaměříme se především na oblasti, které pro Vás mohou být rizikové a na podporu těch metabolických drah, které jsou u Vás narušené a oslabené či mohou určitým způsobem vychylovat organismus z rovnováhy. Všechny tyto faktory zhodnotím společně s Vaším současným zdravotním stavem a životním stylem (spánek, strava, pohyb atd.) a doporučím nejvhodnější řešení Vám „na míru“.

  • Doporučím Vám, jak podpořit jednotlivé "oslabené" oblasti nastavením vhodné stravy a životního stylu, výběrem těch správných suplementů a eliminací nevhodných faktorů.

  • Získáte také tipy na dodavatele a výrobce potravin včetně informací, na co se při výběru a nákupu potravin zaměřit.


Díky DNA analýze tak můžeme identifikovat Vaše slabá místa, zaměřit se na ně a nastavit individuální preventivní kroky, které pomohou k oddálení projevů případných chronických problémů či úplnému potlačení jejich příznaků.Reference

Test DNA Health a DNA Diet

Lukáš F.

S Martinou jsme dělali testy DNA Health i DNA Diet. Mým očekáváním bylo dostat personalizovaná doporučení ohledně životosprávy, stravy, sportu apod. A dostal jsem přesně, co jsem chtěl. Výstup z testů je poměrně náročná literatura, proto jsem velmi ocenil Martiny vlastní interpretaci, kterou mi ještě přehledně shrnula a vysvětlila na osobní konzultaci. Testy rozhodně doporučuji každému, koho zajímá vlastní dlouhodobé zdraví a chce si tvořit zdravé návyky založené spíše na skutečné vědě než na pocitech.

Test DNA Health a DNA Diet

Kateřina M.

Martina byla velmi milá, sympatická a srozumitelně se snažila vše vysvětlit, nestraší člověka s cílem zvýšit svoji důležitost nebo důležitost genetického testování. Nabízí člověku nástroj a je už na něm, jak s tím naloží… Z výsledků testů a společné konzultace jsem si odnesla především porozumění. Věci mi začaly zapadat do sebe. Pochopila jsem, proč mám už od dětství určité tendence a jakým způsobem mohu ovlivnit případná rizika.

Test DNA Health

Monika F.

Na základě doporučení jsme se s Martinou domluvili na testu DNA Health, od kterého jsem chtěla nasměrovat, jak upravit životní styl, aby mé tělo bylo fit ještě několik příštích desetiletí. V současné době jsem do svého života zařadila několik personalizovaných doporučení, jak minimalizovat projevy některých nemocí, která mě mohou s přicházejícím věkem čekat. Samotnému výsledku testu jsem vůbec nerozuměla, ale interpretace od Martiny je právě pro lajky jako já velmi dobře zpracovaná a jelikož informací je mnoho, vše bylo ještě do podrobná probráno na osobní schůzce i s doporučenou suplementací. Jako třešnička na dortu pro mne bylo TOP 10, čemu se vyhnout nebo co opravdu zařadit.

Test DNA Health a DNA Diet

Kamila P.

Martina je informační supermlátička :) informací bylo opravdu mnoho. Myslím, že dokud to nezažijete, nevidíte hodnotu toho, co přináší. Nejsem už nejmladší takže jsem si u Martiny objednala genetické testy DNA Health a DNA Diet. Nevěřily byste, co vše se o sobě můžete dozvědět a hlavně, co s tím můžete dělat...

Test DNA Health a DNA Diet

Petr V. 

Konzultace s Martinou pro mě byla velmi přínosná. Výsledky genetických testů jsem již měl k dispozici delší dobu, ale díky jejímu vhledu jsem mohl opravdu porozumět, tomu co výsledky říkají. Pomohla mi vidět souvislosti v procesech v mém těle a navrhla řešení, jakým způsobem provést změny ve výživě a životním stylu za účelem optimalizace zdraví z dlouhodobého hlediska. 

Kontakt

Máte-li zájem o genetické testy, jejich interpretaci či nutriční poradenství napište prosím na info@nutridna.cz