NutriDNA 

DNA Core

Komplexní genetická analýza - testováno 98 genetických variant

Genetický test DNA Core představuje nejkomplexnější test na trhu, který propojuje vliv testovaných genů napříč různými oblastmi našeho organismu. Zhodnocuje klíčové biologické procesy, které ovlivňují Vaše zdraví, od metylace, detoxikace a metabolismu lipidů až po zánětlivost a riziko osteoporózy. Informuje Vás o potřebách Vašeho těla s pohledu výživy, zda máte sklon k nedostatku mikroživin (vitaminy A, D, B12 a C), jak reaguje na makroživiny (sacharidy, tuky, bílkoviny), a jak ovlivňují Váš energetický metabolismus a weight managment (riziko obezity a stravovací návyky). Odkryje Vám také Vaši schopnost regenerace a odpověď Vašeho těla na silové a vytrvalostní cvičení.


DNA Core je nutrigenomický a nutrigenetický test, který zhodnocuje vliv genů napříč všemi oblastmi zkoumanými v testech DNA Health, DNA Sport a DNA Diet. Dozvíte se tedy informace, které jsou popsané u jednotlivých testů, ale získáte navíc rozdělení výstupu do 4 klíčových oblastí: Biologické procesy / Výživa / Weight managment / Sportovní genetika a jejich praktické vyhodnocení.


Pokud chcete optimalizovat své zdraví, vyhnout se chronickým problémům, které přichází se stářím, podpořit dlouhověkost a celkovou kondici organismu a začít s prevencí je tento test pro Vás ten správný. 

Testované oblasti:

Biologické procesy:

 1. Metabolismus lipidů - riziko hypetriglyceridemie, riziko dyslipidémie a změněného poměru LDL:HDL, oxidace tuků
 2. Metylace - regulace homocysteinu a methioninu
 3. Detoxikace - vliv na vylučování toxinů a odpadních látek z organismu (karcinogeny, xenobiotika a produkty oxidačního stresu), fungování I. a II. fáze detoxikace
 4. Zánětlivost - sklon ke vzniku zánětu nízkého stupně v organismu a náchylnost k produkci zánětlivých látek
 5. Oxidační stres - funkce antioxidačních enzymů
 6. Zdraví kostí a kloubů - minerální hustota kostí a riziko osteoporózy
 7. Citlivost na inzulin - predispozice k inzulinové rezistenci a diabetu 2.typu
Výživa
 1. Požadavky na makroživiny - reakce na příjem sacharidů, na celkový příjem tuků a nasycených tuků, na příjem mono-nenasycených a poly-nenasycených tuků, na příjem bílkovin
 2. Požadavky na mikroživiny - vitaminu A, D, C, B2, B6, B9, B12, cholin, vápník, železo
 3. Reakce na potravinové složky - predispozice k laktózové intoleranci, celiakii - nesnášenlivost lepku, citlivost na sůl a kofein, odbourávání alkoholu
Weight managment
 1. Riziko obezity 
 2. Cirkadiální rytmy
 3. Hořká a sladká chuť
 4. Energetický příjem a stravovací chování - regulace sytosti a mlsání
 5. Vhodná strava pro regulaci hmotnosti
Sportovní genetika
 1. Požadavky na cvičení pro redukci hmotnosti
 2. Vytrvalostní a silový potenciál
 3. Náchylnost na svalové křeče
 4. Rychlost regenerace
 5. Náchylnost ke zranění měkkých tkání
 6. Tipy na cvičení a MET hodiny

Celostní přístup ke zdraví si můžete představit jako strom. Jeho koruna nám odkrývá případné projevy a symptomy, které naznačují, že v organismu není něco v pořádku a dochází k nějaké "dysbalanci". Kořeny, které nevidíme si můžete představit jako jednotlivé dráhy v našem těle, které když nemají dostatek živin pro své fungování, začnou slábnout a nefungují tak, jak tělo potřebuje.

Test DNA Core nám odhaluje právě ty kořeny, které jsou skryté pod povrchem. Poskytuje komplexní přehled genetických predispozic ve výše uvedených oblastech, a tak i odhalení rizik s nimi spojených. Pomocí cílené stravy, úpravy životního stylu a nutraceutických intervencí lze zlepšit nebo zmírnit projevy případných "dysbalancí". Tato velmi rozsáhlá a komplexní analýza DNA je vhodná a užitečná pro všechny, kteří mají obavy z potvrzené rodinné anamnézy a potenciálního rozvoje chronických onemocnění v důsledku nevhodného životního stylu, ale také pro ty, kteří chtějí pochopit potřeby svého těla, zlepšit celkové zdraví a pomocí včasné prevence předejít rozvoji chronických problémů a onemocnění.

Analýza DNA je na celý život. Genetická výbava, s jakou se narodíme, nám zůstane až do smrti. Naše geny tedy nezměníme, ale ovlivníme jejich projevy.


Právě epigenetické faktory mohou mít vliv na zapínání a vypínání genů, a tak následně ovlivnit pochody v buňce a našem organismu. Tyto faktory mohou být dědičné, ale zejména se jedná o faktory enviromentální (chemické látky, xenoestrogeny, toxiny z ovzduší), životní styl, stravu a stres. Základem pevného zdraví je prevence, která Vám může pomoci předejít vzniku chronických a civilizačních onemocnění nebo zabránit zhoršení jejich příznaků. Otestujte své DNA a zjistěte, co je pro Vás nejlepší! Buďte o krok napřed!
Vzorový výsledek testu v anglickém jazyce si můžete prohlédnout ZDE, v případě zájmu mohu také zaslat ukázku mé interpretace v českém jazyce.