NutriDNA 

DNA Diet

Genetická analýza - testováno 20 genetických variant

Genetický test DNA Diet je zaměřen na analýzu genetických variant, které se zapojují do regulace hmotnosti a reakci na intervence vedoucí ke snížení váhy. DNA Diet Vám tak poskytne vhled do oblastí ovlivňující weight managment.
V rámci tohoto panelu je testováno 20 genetických variant zapojených do těchto oblastí:
  1. Vstřebávání a metabolismus tuků a spalování - reakce na typ a množství přijímaných tuků, riziko obezity
  2. Energetická homeostáza
  3. Reakce na příjem sacharidů a chutě na sladké
  4. Energetický příjem a stravovací chování - regulace sytosti a mlsání
  5. Reakce na cvičení
  6. Cirkadiální rytmy
  7. Zánět

Faktorů, které ovlivňují weight managment, je tedy celá řada a díky testu DNA Diet tak získáte komplexní přehled a informace, které budou specifické pouze pro Vás!


Test DNA Diet Vám poskytne vhled do klíčových faktorů stravy a životního stylu, které ovlivňují regulaci hmotnosti. Nahlíží tedy na tuto problematiku komplexně, díky čemuž lze dosáhnout požadovaných výsledků, anebo také zjistit, proč předchozí dietní přístupy a řešení nefungovaly.


Pokud máte dlouhodobý problém s udržením váhy a hubnutím, pak je test DNA Diet pro Vás ten správný. Získáte informaci nejen o tom, jaký typ stravy může být ve Vašem případě pro regulaci hmotnosti ten nejvhodnější, ať už jde o stravu s nízkým obsahem sacharidů, středomořskou stravu nebo stravu s nízkým obsahem tuku, ale také doporučení týkající se množství sportovní aktivity (měřeno v MET hodinách) pro optimální výsledky řízení hmotnosti.


Test DNA Diet Vám neposkytne seznam potravin, které byste měli a neměli jíst, ani jídelní plán s potravinami a velikostí porcí. Samotný test tedy není plánem na hubnutí, ale skvělým nástrojem, který by měl být pevným základem k vytvoření personalizovaného plánu a jídelníčku na základě Vašich predispozic. Otestujte své DNA a budete vědět, jaké kroky v rámci weight managmentu jsou pro Vás ty správné. Buďte o krok napřed!


Vzorový výsledek testu v anglickém jazyce si můžete prohlédnout ZDE, v případě zájmu mohu také zaslat ukázku mé interpretace v českém jazyce.